Proč se vydat na cestu, aneb cesta vnější je Cestou vnitřní..

Je to skoro 5 měsíců, kdy jsem odjel z Čech.. událo se za tu dobu mnohé.. Okolo mě, ale především uvnitř..

4 měsíce na Gran Canaria a nyní 20 dní povětšinou putování s báglem po El Hierru, La Gomeře a La Palmě – povětšinou v horách a povětšinou pod širákem.. Takže proč se vydat na Cestu? Protože vnější cesta je především cestou vnitřní a totálně to člověka promění..

Uvědomil jsem si mnohé:

1) To, co jsem si představoval, že by mohlo nastat, se nestalo.. Naopak se staly věci, které bych si v životě nepředstavil..

2) Nikdy už to nebude jako dříve.. Jakmile čuchneš k tomuto typu svobody, těžko se spokojíš s její menší mírou..

3) Potkáš spoustu přátel, stejně jako „doma“ – doma totiž není tam, kde je Tvá adresa, ale tam, kde je Tvé srdce.. a přátelství není tam venku, ale uvnitř Tebe.. – lidé kolem Tebe na něj jen odpovídají..

4) Za měsíc zažiješ více zázraků než za roky v „jistotě“ svého známého světa..

5) Potkáš a poznáš se tak, jak jsi to ještě nezakusil..

6) Mysl má tendenci „vědět“ jaké to na cestě „bude“.. – ví prd, je to úplně jinak.. není se čeho bát..

7) Omládneš..  To, co „znáš“ ti totiž bude povětšinou k ničemu.. Budeš se vždy učit to pravé v tu pravou chvíli, kdy to budeš potřebovat..

8) Zapomeneš spoustu starého nepotřebného a na druhou stranu objevíš nové čerstvé „pravdy“..

9) Soustředíš se na důležité věci.. na to ostatní totiž není čas, nálada, chuť, ale hlavně se to ve Tvém životě ani neobjeví..

10) Více než kdykoliv jindy pocítíš, že pravda je relativní..

11) To co jsi až doposud považoval za důležité, se možná ukáže být velmi malicherné.. To co považuješ za standard, možná rozpoznáš jako vzácné a dost možná v tom rozpoznáš pravé požehnání..

12) Zjistíš, jak velký přítel jsi..  – a to především sám sobě..

13) Hodně věcí se nepovede tak  „jak jsi potřeboval“.. je to je pro Tebe cenné – shovívavost (nebo vztek) se ukáže růst každým dnem.. – to podle povahy 🙂

14) Budeš se muset plně spolehnout na sebe.. Vymlouvat se můžeš akorát tak sám sobě do kapsy.. a to se podepíše na  Tvojem životě – ale tak 100x více než obyčejně..

15) Budeš dávat čím dál více.. Nevlastníš totiž nic.. Vše je na čas půjčené.. Dary, které poskytneš, se Ti na cestách nebudou vracet 10-ti násobně, ale spíše 100 násobně..

16) Víra Tvá bude Tvým každodenním chlebem: je tma, je noc, neznáš prostředí a potřebuješ místo na spaní.. A Ty prostě „víš“, že tam někde je.. Když tomu nevěříš nenajdeš ho.. Když budeš uvěříš, spát budeš na místěch vpravdě roztodivných: jednou na „soukromé“ náhorní plošině, jindy v podzemní luxusní jeskyni (samozřejmě v den, kdy v noci prší a ty nemáš stan), po třetí Tě zase domů pozve domorodec, protože se Vaše Oči poznaly.. mezi kaktusy i na skále, v pralese i tam, kde žijí jedovaté černé vdovy, na pláži půl metru od moře (ano, v Čechách na příliv člověk moc nedbá), na kamení i na 20 dlouhých borovicových jehlicích..Vždycky to tu pro Tebe ale je..

17) Staneš se více otevřeným a přátelským, na druhou stranu však také bdělým a ostražitým..

18) Uděláš věci, které sis nikdy nemyslel, že uděláš..

19) Nebude to vždycky příjemný.. 🙂 Ale o to je to hodnotnější..

20) Nikdy se nemůžeš „vrátit“ domů, můžeš ale přijet ZNOVA – jako někdo docela JINÝ..

21) Je toho mnohem mnohem více.. 🙂

Takže přeji šťastnou cestu – vnitřní, vnější, anebo jakoukoliv jinou.. 🙂 Davído..
.

.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.