Jídlo, cvičení a spánek

Rád bych se s Tebou podělil o následující zkušenost, která mě naprosto fascinuje – přestal jsem z ničeho nic spát 9 hodin denně a stačí mi pouze průměr 5 hodin. A jen abys věděl – nepiju kafe ani čaj, jen čistou vodu.

Jak se to ale přihodilo? Zásadně jsem změnil jídelníček. V tuto chvíli jsou to 2 mesice, kdy jím ze 75% jen syrovou zeleninu a ovoce.. a to většinou 2x denně – oběd a večeři. Snídám vodu, k obědu banány nebo jiné ovoce a k večeři mísu různých zeleninových salátů s rýží, někdy těstoviny nebo toasty.

Tím to ovšem nekončí. Dostal jsem doslova chuť se pořádně hýbat a tělo posílit, a tak jsem zařadil v rámci dne posilovací cviky.. Dělám 30 – 100 kliku denně, 20 shybů, ráno vybíhám cca 60 výškových metrů do schodů.. – to je vám někdy pěkná narkóza 🙂 Na skále potom ráno ještě před cvičením praktikuji jógu.. Občas si popoběhám i po rovině a trochu také plavu.. Před pár dny jsem začal i s posilováním břicha – zatím 70 denně – 100 „břícháčů“.

A také jsem za onen měsíc na zelenině, banánech a rýži přibral asi 5 kg na svalech (což je 10% mojí váhy – vážil jsem 50 kg)..

Najednou jsem po měsíci přestal spát 9 hodin (a to jsem se ještě hodinu válel v posteli, neschopen vstát) a nyní mi stačí 4-6 hodin.. Tento stav trvá již téměř měsíc. Jdu spát v 1 po půlnoci, probudím se sám v půl sedmé.. Jdu na kutě ve 4:30 a probouzím se bez budíku v 8 hodin.. Prostě se budím sám od sebe vyspalý.. – naprostá bomba!!! Bez čaje, bez kafe..

Nuže výsledek? Cítím se naprosto, ale naprosto skvěle..  Takže doporučuji všem Vám, kteří o něčem podobném  přemýšlíte, abyste začali, není na co čekat..

V experimentu budu rozhodně pokračovat, uvidíme, co to ještě přinese..

P.S.: Právě teď je před 4. hodinou ranní a spát se mi ještě nechce, takže něco pro Tebe ještě vytvořím 😉

Komentáře
 1. Tom napsal:

  Já jsem při změně zaměstnání začal vstávat v 5 ráno a vzhledem k tomu, že jsem spíše sova než ranní ptáče, tak jsem z toho úplně vyřízenej :-). Zvažuju tedy, že vyzkouším tuto stravu. Co tvoří zbylých 25%? Jíte i nějaké maso a mléčné výrobky?

  • admin napsal:

   Tome, 25% tvoří řýže, čočka, cizrna, občas těstovina a někdy pečivo.. Maso vůbec a sýr jsem měl za 2 měsíce asi 2x.. Já jsem taky sova a rána pro mě vždycky byla úporná.. Teď je to fakt naprosto jiný.. Ale třeba podotknout, že to mělo setrvačnost. První měsíc jsem spal normálně 9 hodin a nebyl schopnej se dostat z postele.. Přeji čerstvost.. 🙂

 2. Anna napsal:

  Dobrý den, přidávám se k sovám. I já jsem sova a dnes jsem se rozhodla přejít na živou stravu. Už o ní vím delsí dobu, ale čas uzrál právě dnes. Pro začátečníky, kteří jsou na tom jako já posílám odkaz na zajímavé video, které vám ukáže co můžete získat a co ztratit:-) Vladimír ve videu je moje motivace:-)
  http://vladimirbohm.cz/2013/11/pevne-zdravi-po-12-letech-na-vitarianstvi-aneb-s-radkou-v-posteli/

  • admin napsal:

   Zdravím, Anno.. ano, týden teď jsem pouze na živé stravě a vidím, že právě onen přechod 75% raw a 25% přílohy byl právě pro mne velmi důležitý.. Vladimírovi stránky znám a toto video jsem viděl.. děkuji za odkaz.. A srdečně zdravím.

 3. Kubrak napsal:

  Možná, že to není pouze až tak tím jídlem. Spíše celkovým posunem a k tomu to lehčí jídlo patří.

  Asi není bez zajímavosti, že jedním z významných aspektů brethariánství (to jsou ti lidé, kteří nejedí vůbec) je, že spí pouze krátce. Asi tak těch zmiňovaných 4-5 hodin.

  Sám jsem asi dvakrát měl spontánní brethariánské období. Přišlo to samo od sebe, ne z mého rozhodnutí nebo snahy. Vůbec jsem neměl hlad, nejedl a spal jen maličko. Jenže v té době jsem ještě nevěděl, že to je vlasně normální a že nenormální je jíst a prospat třetinu života. Tak jsem po týdnu začal opět jíst a pak přišel i vydatný spánek. 😉

  Tak snad dostanu třetí šanci. :-DDD

  • admin napsal:

   Ahoj Zdeňku.. no ke mě to taky přišlo jen tak.. a před necelými dvěmi týdny již odešla i ta rýže a ostatní přílohy.. tak uvidíme.. 🙂 Inu, a „tvoje“ třetí šance?.. – Nech se překvapit.. Přeji ať se stane, co se stát má..

 4. Kubrak napsal:

  Davído,
  je to tak. Vše má svůj čas a všechny cesty vedou do Říma. A v zásadě vše je triviálně jednoduché, jen vědět, co a jak. A nejen vědět, ale také se tím řídit. 🙂

  Posílám vřelé pozdravy z Oka Hurikánu, dynamického Chaosu na hranici mezi „dobrem“ a „zlem“.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.