Tohle je Tvá brána do……..

Celou minulou zimu jsem strávil  na Kanárských ostrovech: 4 měsíce s veškerým zázemím v hostelu na Gran Canaria a 5 týdnů jsem pak cestoval a trekoval po okolních neturistických ostrovech.. Celé mě to přišlo na nějakých 30 000 Kč včetně letenek, trajektů atd..

Za 6 týdnů odjíždím ZNOVA. Ano, opět užívat půl roku v příjemném poklidu jednoho z Kanárských ostrovů se zimními teplotami kolem 20°C ve stínu a 26°C na téměř každodenním slunci.. Tentokrát trochu jinak než letadlem, ale to se dozvíš v některém z mojich dalších článků a videí.. 🙂

Minulý rok se mi podařilo vyjednat pracovní pobyt na Gran Canaria dvěma dalším lidem – mojim kamarádům.. Možná si někteří z vás vzpomínají na nabídku, kterou jsem posílal emailem.. Před týdnem jsem již pobyt domluvil jedné milé mladé slečně – právě dnes odlétá směr Kanárské strovy na několik měsíců 🙂

Takže? Ano, Tvoje myšlenky se ubírají správným směrem, pokud přemýtáš o tom, že snad to není člověk jediný. Tak pro 2-3 lidi bych to ještě mohl zařídit.. Minulý rok se mi přihlásilo několik desítek lidí a někteří jste se ptali, zda bude něco podobného možné i letos.. Takže realita je taková, že se to právě děje.. 🙂 Dokonce se to trošičku posunulo do fáze, kdy majitelka hostelu mnou doporučeného člověka zkrátka víceméně rovnou přijme.. Samozřejmě ne úplně každý může jet.. 🙂 A to hned z několika důvodů:

1) Míst je omezeně a tedy kdo se dříve rozhodne, má přednost..

2) Minimální délka setrvání na místě je 2 měsíce..

3) A ta nejdůležitější věc: ANGLIČTINA!! – ano, bez ní to opravdu TENTO rok nepůjde.. Ano, mohu doporučit člověka na práci v hostelu (a obrázku nahoře vidíš výhled z terasy), kdy bude mít za cca 16 hodin práce týdně(!!!) – to jsou v součtu pouhé 2 dny, zdarma ubytování, ale ručím za to, že ten člověk bude umět obstojně anglicky..

Proč píši TENTO rok? Protože ten z vás, kdo sice před rokem JEŠTĚ „anglicky tolik neuměl“, nespokojil se však s tímto stavem a začal se svou angličtinou něco dělat, má NYNÍ (tento rok) šanci jet na půl roku do ráje.. 🙂 Vím, nepříjemná věc, slyšet, že kdyby člověk místo výmluv začal něco dělat, mohl dnes mít NESROVNATELNĚ JINÉ MOŽNOSTI. Ale přesně tak to zkrátka je.. Ovšem na přesrok to můžeš být úplně jinak, záleží jen na Tobě..

Ale nejenom v tomto případě.. Myslíš, že by bylo možno jezdit žít na půl roku na kanáry, kdybych neinvestoval do jazyků? A teď se nabavíme jenom o angličtině. Na ostrovech, které jsem procestoval, prochodil pěšky a kam se chystám i tuto zimu, se anglicky nemluví, pouze španělsky.. Dal jsem španělštině před prvním odjezdem na tyto ostrovy 3 měsíce. Vyřídil jsem tam pak vše, co jsem potřeboval..

Když jsem jel na španělsky mluvící ostrovy podruhé, měl jsem za sebou necelý rok španělštiny.. Rodilí mluvčí mysleli, že se učím tak 3 roky.. To není o tom, že na to mám talent, ale o tom, že to pro mne je brána k tomu tam žít. Především však o tom, že jsem se učil docela JINAK..

Cizí jazyky jsou bránou nejen do světa, ale především k naplnění vlastních záměrů a snů..

Takže tu teď pro Tebe je trojí scénář:

1) Anglicky nemluvíš, umět to nechceš a nepotřebuješ a tak to je pro Tebe zcela v pořádku..

2) Umíš obstojně anglicky a chtěl bys jet na více než 2 měsíce do malebného městečka na jihu Gran Canaria pracovat do hostelu? Napiš mi na můj email davidod@email.cz. Pak bude potřeba se se mnou sejít, pokud se neznáme velmi dobře osobně..

3) Dává Ti smysl, že umět anglicky je doopravdy užitečná věc? Věříš, že s použitím nejmodernějších přístupů v učení se cizím jazykům založených na poznatcích o fungování lidského mozku jsi schopen se během pár měsíců domluvit anglicky v nejrůznějších situacích? Anebo jsi věčný začátečník a jednou pro vždy si chceš angličtinu zapsat do hlavy tak, že se již „nevykouří“?

Pak klikni sem a OTEVŘI BRÁNU k (ne)tušeným možnostem ve Tvém životě >>>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.