Výmluvy..

Ano, je to tak.. Na všechno máme ranec nacpaný výmluvami.. Na tohle už jsem moc starý, na jazyky zase nemám talent a támhleto?  – to jsem sice vždy chtěl dělat, ale to bych nikdy nedokázal, takže nemá cenu vůbec to zkoušet.. – „Prdy-vody..“ řekla by na to moje babička a myslela by tím, že jsi vedle jak ta jedle..

Moc věcmi si člověk na téhle planetě ve 3D prostoru, jak jej zažíváme, nemůže být zcela jist, ale několika přece jen..

Tak zaprvé: Nikdo to tu nepřežije.. Což nám, přátelé, (ač se to možná na první pohled tolik nezdá) mnoho věcí značně zjednodušuje.. Krásné to vyjádřil jeden mladík v jakési relaci v rádiu.. Zeptali se ho, zda se bojí smrti a on odpověděl něco v tom smyslu, že: „No, umřu.. to je jasný.. – A když umřu o 20 let dřív, tak budu o 20 let dříve mrtvej, no..“ – tak asi takhle.. Tohohle chlapíka asi moc věcí nepřekvapí, že ano..

Za druhé: Na tom, v čem a jak žijeme, skutečně záleží.. Nač je komu 100 let života, jsou-li prožité v musení, hnusení nebo čela rosení? Není lepších podstatně méně, avšak v radosti, hravosti, šťavnatosti? A tady bych ocitoval zase jinou babičku, která poté, co jí paní doktorka předepsala slušný tabletkový koktejl (asi patery léky), jí je asi po 2 týdench donesla zpět, položila na stůl a pronesla něco jako: „Paní doktorko, nezlobte se na mne, ale tohle já jíst nebudu.. Mě po tom není dobře.. To ale není všechno, vždyť nejenom že já mám z toho divný nálady v sobě, ale já jsem potom protivná na lidi.. A to mě se nechce.. Víte co, to já budu radši dřív mrtvá, než protivná..“

A pointa? Tančit a milovat (se), pomalovat se, postavit sněhuláka, užít si zmoknout na kost – teď hned.. Zpívat a jako děti být.. Vzpomenout na krásy života, poděkovat za ně a ŽÍT..

Kdy jsi si naposledy zatančil(a) se svým partnerem, hm?? Že ve tvém životě nikdo takový není? – tak s babičkou, vnoučetem pravnoučetem, kolemjdoucím… Šup, šup, nevymlouvat, tančit a vířit, život vnímat a cenit si ho.. A koho tahle pobídka k něčemu pohnulo, tak budu rád, když mi to napíše..

Inspirace pro ty, co stále ještě váhají a ještě to nerozjeli, zde ve videu:

Chceš-li články či videa ode mne vídat pravidelně, zadej svůj email do žlutého formuláře v horním pravém rohu. Dostaneš emailem eBook o tom, jak se nechá žít zcela jinak a já Tě emailem upozorním, až vložím další video.. 😉

Za případné sdílení, šíření, komentář či názor moc děkuji..


Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.